середа, 29 листопада 2017 р.

В’ЯЧЕСЛАВУ ХУРСЕНКУ ПОСТАВИЛИ ПАМ’ЯТНИК. (+ФОТО)


На могилі відомого волинянина, співака та композитора В’ячеслава Хурсенка у селі Підгайці під Луцьком встановили та освятили пам’ятник.

Нагадаємо, Хурсенко трагічно пішов з життя 8 вересня 2009 року. Йому було 43 роки.

Він хворів на цукровий діабет, періодично недуга загострювалась. В один із таких днів чоловік поїхав на риболовлю у село Шепель Луцького району. Коли трапився діабетичний приступ, співак впав у воду, а поряд нікого не було.

В останню путь В’ячеслава Хурсенка проводжали не лише сльозами, а й оплесками.

Аби вшанувати пам'ять талановитого музиканта, з ініціативи близьких друзів та колег Хурсенка 19 вересня 2009 року в Луцьку відбувся пам’ятний благодійний концерт.

Кошти, які зібрали на цьому дійстві, організатори передали дружині та доньці співака.

Днями на могилі співака у селі Підгайці поблизу Луцька встановили пам’ятник, який спорудили зокрема і за гроші, зібрані на цьому концерті.

Освячення пам’ятника відбулось у четвер, 8 вересня. Цього дня виповнилось рівно два роки після трагічної смерті талановитого волинянина.

На могилі співака, поета і композитора Хурсенка зібрались найближчі люди. Освятив пам’ятник священик луцького Свято-Петро-Павлівського храму УПЦ МП.

«Це людина, яка залишила після себе багато добра… Він залишив після себе велике слово, велику музику. Він залишив після себе велику любов», – висловився священик.

Дружина Хурсенка Ольга розповіла, що після смерті чоловіка її опорою стала донька Марія.«Він в нас є, але змінилися виміри: він – у тому світі, а ми у цьому світі залишись. Любов не зникла. Ми його любимо, пам’ятаємо, живемо кожного дня з ним. І сни у нас такі сняться, у яких він і мене, і дочку підтримує постійно», – зізналась вона.

«Не піснями він мене підкорив. Він був дуже доброю, милосердною людиною. Про свої пісні він спочатку говорив, що це Антонов написав. Я навіть думала, що це Антонова пісні, якщо чесно. Потім вже він співав, і тоді я зрозуміла, що це його пісні», – пригадує жінка.

«Він був просто такий неординарний, не такий, як всі. Його можна було відразу з натовпу виділити», – розповіла Ольга Хурсенко.

До слова, пам’ятник Хурсенку поставили особливий – на ньому музикант зображений з гітарою, з якої ніби звучить музика. Крім того, викарбували на пам’ятнику і цитати з його пісень.

Як розповіла Ольга Хурсенко, над тим, які слова викарбувати, міркували не самі.

«Дочка на форумі музикантів запитала, які видатні слова тата викарбувати на могилі. Вибрали ті, які найчастіше цитували музиканти», – пояснила вона.

«А цілий світ, як на долоні. І не зупиниться ріка. А теплий погляд на іконі, як ніби батьківська рука. По всьому тому, воля Божа, І щаслива, і сумна, Я підійму за кращу долю, І відіп’ю ковток вина», – пише не пам’ятнику.

«Прикосновения любви Нас поднимают в небеса. Я там немножко задержусь, Вдыхая глубже чудеса, И к вам вернусь…», – викарбувано там.

«Меня во тьме искать не надо, я в шуме страсти водопада Ваших рук…», – можна прочитати на пам’ятнику.

Довідково:

В’ячеслав Хурсенко – уродженець Луцька. Народився 6 червня 1966 року. В Луцьку він закінчив музичну школу й училище. Здобув медичну освіту за спеціальністю фельдшер-акушер.

Починаючи з дев'яностих років минулого століття став відомий як співак, композитор (зокрема, завдяки участі у фестивалі «Оберіг»), висококласний віолончеліст.

Хурсенко – автор і виконавець пісень «Соколята», «На острові чекання», «Сповідь», «Панує ніч», «Я тебе розлюбив», «Віра, Надія, Любов», «Шалений час», «До рідного дому», «Ковток вина», «Крик белых журавлей» тощо.

Джерело:  https://www.volynnews.com/news/society/vyacheslavu_khursenku_postavyly_pamyatnyk_foto/

Немає коментарів:

Дописати коментар