пʼятниця, 16 червня 2017 р.

Відкритий лист представників української кіноіндустрії з приводу інформаційної кампанії проти Держкіно

   Подаємо відкритий лист представників української кіноіндустрії з приводу інформаційної кампанії, розв’язаної проти Державного агентства України з питань кіно.

Президенту України
Порошенку Петру Олексійовичу
Голові Верховної Ради
Парубію Андрію Володимировичу
Прем’єр-міністру України
Гройсману Володимиру Борисовичу


                                                               Відкритий лист представників української кіноіндустрії
з приводу інформаційної кампанії проти Держкіно

   Від імені української професійної кіноспільноти хочемо озвучити нашу точку зору на ситуацію в українській кіноіндустрії та висловити свою підтримку діяльності Державного агентства України з питань кіно й особисто голові Агентства Пилипу Іллєнку.
Держкіно – один з перших центральних органів виконавчої влади, який відкрито почав захищати національний інформаційний простір на тлі російської військової та інформаційної агресії. На міжнародній арені Держкіно стало активним учасником культурної дипломатії – сучасного методу відстоювання державних інтересів закордоном.
Результати діяльності Держкіно за головування Пилипа Іллєнка говорять за себе – з серпня 2014 по червень 2017 року:
  • підтримано проведення 93 кінозаходів (серед яких Одеський міжнародний кінофестиваль, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі»);
  • проведено дні українського кіно в Мюнхені, Брюсселі, Римі, Гамбурзі, Тбілісі, Амстердамі, Лондоні, Таллінні, Берліні, Парижі, Будапешті, в Ізраїлі та Лівані;
  • українські стенди та павільйони представлені на кінофестивалях в Берліні, Каннах, Карлових Варах, Клермон-Феррані, Ансі;
  • каталоги українських фільмів видаються широкими тиражами та поширюються на провідних фестивалях світу.
   Під егідою Держкіно не словом, а ділом відбувається інтеграція України в Європу засобами кінематографу. Вже реалізовані та плануються найближчим часом спільні кінопроекти з такими країнами, як Німеччина, Франція, Італія, Австрія, Польща, Литва, Словаччина, Канада, Австралія. Укладено та ратифіковано Угоду про спільне кіновиробництво з Державою Ізраїль. Готуються угоди з Канадою, Австралією та іншими країнами. Відбулася стрімка переорієнтація вітчизняного кінематографу з російського ринку на український та міжнародний ринки. У рамках цього процесу, з серпня 2014-го:
  • завершено три конкурсні відбори кінопроектів;
  • розпочато виробництво 108 нових фільмів;
  • завершено виробництво 54 фільмів (з них 11 – ігрові повнометражні).
   Завдяки стабільній державній фінансовій підтримці, вихід українських фільмів у прокат перетворився з виняткового явища на регулярне. Українське кіно освоює все нові жанри, осмислює українську дійсність, витворює українського героя і здобуває все більшу лояльну аудиторію. У тому числі, міжнародну – створений за підтримки Держкіно анімаційний фільм «Микита Кожум’яка» успішно пройшов у прокаті не лише в Україні, а й в Польщі, Туреччині, Латвії, Естонії, Казахстані та інших країнах.
   Зараз проходить черговий конкурсний відбір, і можна бачити, що кількість та якість кінопроектів з кожним разом зростає. Конкурси Держкіно привертають увагу таких визнаних майстрів світового кіно, як Сергій Лозниця, Заза Урушадзе, Агнєшка Холланд, Кшиштоф Зануссі, Шарунас Бартас, Рольф де Хір. Водночас, проекти українських режисерів також все частіше здобувають підтримку у кінофондах інших країн.
   Лише за останній рік фільми, створені за участі Держкіно, були відібрані до конкурсних програм найпрестижніших фестивалів у Каннах («Іній» Шарунаса Бартаса), Карлових Варах («Стрімголов» Марини Степанської, «Межа» Петера Беб’яка, «Рідні» Віталія Манського), Локарно («Ізі» Андреа Маньяні), Роттердамі («Ugly» Юрія Речинського), Лейпцигу («Головна роль» Сергія Буковського, «Рідні»), Торонто, Лондоні, Амстердамі («Рідні»), Єревані («Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка) та ін.
Розроблений спільними зусиллями кіноспільноти і нещодавно ухвалений Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» дає новий якісний поштовх розвитку галузі, наближає її до міжнародних стандартів та дає підстави розраховувати на подальші успіхи українського кінематографу. На усіх цих процесах позитивно позначається політика Держкіно, спрямована на об’єднання гравців галузі.
   Держкіно під керівництвом нинішнього голови є максимально відкритим для ЗМІ та громадськості. Голова Агентства регулярно інформує про діяльність Держкіно в усіх видах медіа. Під керівництвом Пилипа Іллєнка, для забезпечення прозорості вперше запроваджено пряму трансляцію конкурсу кінопроектів, що претендують на державну підтримку. Крім того, конкурс є відкритим для відвідувачів та журналістів. Хочемо нагадати, що рішення щодо оцінки проектів приймає незалежний колегіальний орган авторитетних фахівців у сфері кіно.
   Саме зараз українська кіноіндустрія демонструє безпрецедентну єдність, відстоюючи прогресивні законодавчі зміни, просуваючи Україну на міжнародній арені, регулярно генеруючи позитивні новини та даючи приклад об’єднання заради спільної мети. На тлі цього окремі особи через замовні інформаційні кампанії намагаються чинити тиск на керівництво Держкіно з метою лобіювання власних інтересів, ставлячи під загрозу позитивні зрушення в українському кінематографі та репутацію галузі в цілому.
   Ми – ті, хто пише, знімає, показує, дивиться, промотує, підтримує українське кіно – позитивно оцінюємо діяльність Держкіно та його політику розбудови української кіногалузі. За весь час роботи Пилипа Іллєнка на посаді голови Державного агентства України з питань кіно ми не знаємо жодного факту, що поставив би під сумнів його етичні та професійні якості. Вперше за роки діяльності Держкіно є відчуття, що Агентство зайняло рівновіддалену позицію від різних галузей та організацій індустрії, створивши атмосферу рівних можливостей.
   Ми висловлюємо свою підтримку діяльності голови Держкіно і закликаємо не піддаватися на маніпуляції, що можуть зашкодити розвитку однієї з найбільш перспективних вітчизняних галузей.

З повагою,
Тарас Ткаченко, кінорежисер, голова НСКУ
Дмитро Сухолиткий-Собчук, кінорежисер
Володимир Яценко, продюсер студії LIMELITE, голова Громадської Ради при Держкіно, голова Асоціації Кіноіндустрії України
Валерія Сочивець, кінорежисер, продюсер, президент ГО «Сучасне Українське Кіно»
Роман Бондарчук, кінорежисер
Юлія Сінькевич, генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю
Марина Ер Горбач, кінорежисер
Наталія Лібет, продюсер
Ія Мислицька, продюсeр
Жанна Максименко-Довгич, кінорежисер
Микола Шевченко, продюсер
Мирослав Бойчук, кінорежисер, член НСКУ

   Закликаємо українських кінематографістів, що вирішили підписати листа, повідомити ваші ім’я та кінопрофесію на адресу delokino@gmail.com.
Джерело: www.ukrkino.com.ua/about/spilkanews/?id=8038

Немає коментарів:

Дописати коментар