субота, 23 липня 2016 р.

Середня зарплата для українців у тисячу євро: фантазія чи реальність...

    Вуйко Іван, працюючи у наймах, отримує по 2 000 гривень на місяць. Його бос (за сумісництвом народний депутат) кладе в кишеню (офіційно) 98 000 тисяч гривень щомісяця. В середньому вони заробляють по 50 000 на місяць.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна, маючи всі необхідні ресурси, може досягти показника мінімальної заробітної плати в 1 тисячу євро, які платить своїм громадянам, наприклад, Польща та Словаччина. Щоправда, він не уточнив, коли це і за яких умов це стане можливим.
«Публічний аудит» вирішив розібратися, наскільки реалістичними є багатообіцяючі слова очільника Уряду.
Якщо говорити про суто технічний рівень, то пропозиції щодо індексації та розмірів МЗП готує Мінфін, погоджуючи їх з іншими відомствами, відтак – спрямовує до парламенту. За відсутності зростання економіки бюджет не може собі дозволити високі мінімальні соціальні виплати та гарантії, оскільки обмежена його дохідна частина.
Звісно, можна «намалювати» космічні номінаційні показники, але вони призведуть до втрати основної сутності грошей як універсального еквівалента товарообігу, тобто купівельної спроможності. Так і отримуємо замкнене коло: з одного боку, держава зацікавлена у високих реальних заробітних платах, адже це джерело податкових прибуткових надходження, один із чинників для формування попиту на внутрішньому ринку та зростання ВВП; з другого – високі заробітні плати для своїх громадян вона може дозволити собі тільки за умови високих показників ВВП.
Гройсман, звісно, говорив не про мінімальну зарплатню, а про середню по Україні, але й вона на сьогодні еквівалентна 188 євро (4984 грн). «Усі ми розуміємо, що значна частина зарплат виплачується на сьогодні в обхід оподаткуванню, але навіть при повній легалізації всіх заробітних плат і виплат їх білий середній показник по Україні не перевищить 350 євро», – говорить заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський.
Тепер щодо Польщі, Словаччини та України. У порівнянні з країнами, про які говорить очільник Уряду, ми відстаємо на 610 % та 750 % відповідно.

 Джерело: http://economistua.com/serednya-zarplata-dlya-ukrainc%D1%96v/

Немає коментарів:

Дописати коментар