понеділок, 15 лютого 2016 р.

Марічка Паплаускайте: Канадський фотограф зафіксувала, як вимирають українські села

sorochinski-lands-ukraine-01Вікторія Сорочинська — канадський фотограф, яка народилася в Україні, а нині живе у Берліні — приїхала в українське село, яке пам’ятала з дитинства, і поспішила зняти те, що від нього лишилося.
«Ідея проекту народилася, коли після довгих років еміграції я вперше приїхала на рідну землю — у маленьке українське село, де жили мої дід і прабабуся. Спогади про те, як ми усією сім’єю приїжджали до них на літо, завжди були сповнені світлом і радістю», — розповіла фотограф виданню Bird In Flight.
sorochinski-lands-ukraine-02
sorochinski-lands-ukraine-03
sorochinski-lands-ukraine-04
sorochinski-lands-ukraine-05
sorochinski-lands-ukraine-06
sorochinski-lands-ukraine-07
«Однак побачена картина була далека від тієї, яку я пам’ятаю з дитинства. Молодь роз’їхалася по містах, залишилися в основному старі люди, котрі доживають останні дні в злиднях — сил обробляти городи вже не вистачає», — зауважила Вікторія.
За останні десять років дівчина кілька разів приїжджала в Україну і їздила по селах, що навколо столиці.
«Спочатку було складно знайти потрібний ракурс, і перші спроби виходили занадто сентиментальними. Я ніби намагалася зіставити дитячі спогади із реальністю. Лише через кілька років зрозуміла, що хочу показати: чесні портрети людей, які доживають старість в українських селах, і їхні будинки, що з ними вони злилися воєдино. Адже багато хто з тих людей не хоче переїжджати, навіть коли діти кличуть до себе. Вони не готові залишити звичне життя. На їхніх обличчях можна прочитати багато про минуле та сьогодення. Я повинна була лише привернути до них увагу, аби глядач міг хоча б на мить замислитися», — пояснила свій задум фотограф.
sorochinski-lands-ukraine-08 sorochinski-lands-ukraine-09 sorochinski-lands-ukraine-10 sorochinski-lands-ukraine-11 sorochinski-lands-ukraine-12 sorochinski-lands-ukraine-13 sorochinski-lands-ukraine-14 sorochinski-lands-ukraine-15
Вікторія Сорочинська — автор персональних і учасник групових виставок в Німеччині, Австрії, Швейцарії, Франції, Італії, Португалії, Україні, Росії, Грузії, Китаї, США, Канаді, Аргентині, Колумбії. Призер та фіналіст численних міжнародних фотоконкурсів і премій.
Нагадаємо, український фотопроект презентують на фестивалі у Таїланді.
http://vidia.org/2016/52306

Немає коментарів:

Дописати коментар