понеділок, 1 лютого 2016 р.

Анатолій Матвійчук: Залишаймося собою...

   У старому кондовому фільмі "Червона спека" зі Шварцнегером, який зараз повтрюють на ICTV, є надзвичайно комічні кадри, де американці імітують росіян. На початку звучить патетичний псевдорядянський хор, в ресторані співають шансон, американські актори щось викрикують по російськи. Усе це виглядає страшенно непрофесійно і тупо. Ясно, що це розраховано на американську публіку, яка не сумнівається в достовірності цієї інформації. 

    Але поглянемо на ситуаацію навпаки. У нас розвелося стільки артистів-імітаторів, які копіюють американських зірок, переспівують їхні хіти, навіть самі змагаються між собою у написанні псевдоанглійських текстів. У більшості, все це розраховано на модних лохів, які тащаться від усього іноземного. Але, на жаль, більшість наших англомовних співаків, викликають у тамтешньої публіки хіба що поблажливу посмішку. Знаю це точно, бо говорив із багатьма тамтешніми людьми. Для них це виглядає так само комічно, як для нас кадри зі згаданого бойовика. 

    

    Будь-яка підробка під чужу культуру виглядатиме підробкою - завжди видаватимуть акцент та інтонація. Для того, щоб нічим не відрізнятися, там треба жити, щоденно спілкуючись тією мовою. Але як поясниш це тим багаточисленним метеликам, які з року в рік летять на яскраве світло, мріючи прославитись на Заході. Відкиньте цю ілюзію - співайте рідною мовою, несіть славу рідної культури, а не витрачайте час даремно. Говорю це напередодні нового відбору до Євробачення, де Україна знову буде безликим і бездушним другосортним продуктом, відрікаючись від власної культури. Тому на Євробаченні я завжди з великою цікавістю чекаю виступів Сербів, Молдаван чи Греків, які представляють свій народ і свою культуру, а не купку кмітливих продюсерів-інтернаціонаціоналістів, яких ця тема зовсім не гріє, бо вони живуть в іншій системі координат.         Тому, не будьте смішними - шукайте змісту, а не форми. А зміст завжди має національне коріння - українське, молдавське, єврейське, італійське, ірландське... Залишаймося собою...

Немає коментарів:

Дописати коментар